Vücut Tipinizi Öğrenin!

Sizlere pek çok içerikte kıyafet seçiminizi vücut tipinize göre yapmanız gerektiğini aktardık. Peki, vücut tipinizin ne olduğunu biliyor musunuz? Bu konuda çok sayıda kadın yanlış bilgiye sahip olduğundan doğru kıyafet seçimi noktasında da yanılabiliyor. Vücut tipinizi öğrenmek için vücut ölçülerinizi de biliyor olmanız gerekiyor. Sizlere hem vücut ölçülerinizi hem de vücut tipinizi nasıl öğreneceğinizi açıklıyoruz. Öncelikle mezura ile omuz, göğüs, bel ve kalça ölçülerinizi almanız gerekiyor. Bu ölçüleri bir kağıda yazın. Ardından bu ölçüleri dikkate alarak vücut tipinizi belirleyin.

pushup kesim örneği
pushup kesim örneği

Ters Üçgen Vücut Tipi

Eğer omuz ve göğüs ölçüleriniz kalça ölçünüzden daha büyükse vücut tipiniz ters üçgendir. Bu durumda seçmeniz gereken kıyafetler de kalçanın hemen üstünde biten ve bele oturan kıyafetler olmalıdır. Vatkalı olan tüm gömlek, bluz ve ceketlerden uzak durun. Vatka kullanımını hayatınızdan çıkarın.

Dikdörtgen Vücut Tipi

Eğer bel ölçünüz omuz ölçüsünden ya da göğüs ölçüsünden daha küçükse ve aynı zamanda omuz, göğüs ve kalça ölçüleriniz birbirinin % 5’i oranına tekabül ediyorsa bu durumda sizin vücut tipiniz dikdörtgendir. Dikdörtgen vücut tipine sahip olanlar alt kıyafetlerini süsleme kullanılmış olan tasarımlardan yana seçmelidir. Çünkü bu süslemeler kalçayı daha dolgun göstererek estetik bir denge oluşturabilir. Fırfır, fiyonk gibi süslemeler en ideal seçim olacaktır.

düşük bel skinny jean
düşük bel skinny jean

Üçgen Vücut Tipi

Kalçalarınızın ölçüsü, omuz ya da göğüs ölçülerinizden daha büyükse bu durumda üçgen vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu vücut tipi halk arasında armut vücut tipi olarak da bilinir. Üçgen vücut tipine sahip olanlar olabildiğince A kesim kıyafetlere yönelmelidir. Basenleri gizleyen kıyafetlerle hoş bir duruş sergileyebilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipi

Bel ölçünüz omuz veya göğüs ölçünüzden daha küçükse kum saati vücut tipine sahipsiniz. Kum saati vücut tipine sahip olan kadınlar aslında kıyafet seçimi noktasında en özgür olanlardır. Dilediğiniz her kıyafeti seçebilir ve hem bol hem de dar kıyafetleri giyebilirsiniz.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer