Vücut Tipine Göre Jean Pantolon Seçimi

Sadece seçtiğiniz kot pantolon ile mükemmel bir görünüm sergilemeniz mümkün olabilir. Bol paça kot pantolonlar, düz kesim modeller, momjeanler, boyfriend kesimler, yüksek bel ya da düşük bel tasarımlar derken hangi kot pantolonların sizin vücut tipinize uygun olduğunu anlamakta bir hayli güçlük çekiyor olabilirsiniz. İşte bu durumda vücut tipine göre jean pantolon seçimi tüyolarına sizin de ihtiyacınız olacak. Seçtiğiniz kot pantolon modelinin üzerinize göre dikilmiş gibi mükemmel görünmesini sağlamanız aslında son derece kolay.

Boyfriend Yırtıklı Jean
Boyfriend Yırtıklı Jean
Boyfriend Yırtıklı Jean Yeni
Boyfriend Yırtıklı Jean Yeni
Boyfriend Nakışlı Jean
Boyfriend Nakışlı Jean

Kimler Yüksek Bel Pantolon Tercih Ediyor?

Öncelikle yüksek bel kot pantolonların kimler tarafından tercih edilmesi gerektiğinden başlayalım. Çünkü kot pantolon seçiminde en çok yapılan hataların başında yüksek bel seçimleri geliyor. Eğer vücut hatlarınız kalınsa ve özellikle bel ve göbek bölgesinde kalınlık varsa asla yüksek bel kot pantolonları seçmeyin. Sizin tercihiniz düşük bel tasarımlar olmalı. Yüksek bel kot pantolonlar boyu uzun olanlar ve vücut hatları ince olanlar için son derece ideal bir seçim olabilir. Üzerine dökümlü duran bluzları veya tişörtleri giyebilirsiniz.

Yüksek Bel Diz Yırtık Skinny Jean
Yüksek Bel Diz Yırtık Skinny Jean

Boyfriend kesim kot pantolonları yakın markaja alanlar ise vücut tipine göre jean pantolon seçimi noktasında biraz daha dikkatli olmalı. Vücudun orantısız görünümün ortadan kaldıran boyfriend kot pantolonlar kalın bacaklı olan kadınlar için gayet doğru seçim oluyor. Çünkü bacakların kalınlığını gizleyen bu tasarımlar bedenin daha ince ve zarif görünmesine yardımcı oluyor. Bu pantolonların paçasını kıvırmayı ve hafif yüksek topuklu ayakkabılar ile birlikte kullanmayı ihmal etmeyin. Özellikle kısa boylu olan kadınlar asla düz bir ayakkabı ile boyfriend ayakkabıları birlikte kullanmamalı.

Minyon Bayanlar İçin Bol Paça Kot Pantolonlar Öneriliyor

Bol paça kot pantolonlar kalçası kıvrımlı olmayan ve kısa boylu kadınların üzerinde mükemmel bir duruş sergiliyor. Geniş kalçaya sahip olan kadınlar bol paça kot pantolonlardan uzak durmalı. Aksi halde olduğundan daha şişman bir duruş sergilemekten kaçamazlar. Bol paça pantolonları da düz ayakkabılar giymeyin. Altına mutlaka topuklu ayakkabı giyerek bacak boyunuzun uzun görünmesini sağlayın. Gömlekler ve bluzlar bu pantolonlar ile en kolay şekilde kombinlenen kıyafetler oluyor.

Düz kesim kot pantolonlar neredeyse her vücut tipine uyum sağlayabiliyor. Bu nedenle düz kesim pantolonlara genellikle “sihirli kesim” de deniyor. Vücut tipinize bakmaksızın seçim yapmak isterseniz düz kesim kot pantolonlara yönelin. Eğer daha zayıf görünmek istiyorsanız koyu mavi ya da laciverte kaçan kot renklerini tercih edin. Bu sayede daha ince görünebilirsiniz. Çok düşük bel kesime sahip kot pantolonları da body ile kolayca kombinleyebilirsiniz.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer