Siyah Kot Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Son yılların yükselen trendler arasında yer alan siyah kot pantolon, hem kadınlar hem de erkekler için ideal bir renk seçimi olabiliyor. Farklı renkler ile kolayca kombinlenebilmesi ve siyah rengin asil duruşu, bu tasarımları tercih edenlerin sayısında bir artış olmasını da beraberinde getiriyor. Peki, siyah kot pantolon alırken nelere dikkat edilmeli ve hangi siyah tonları tercih edilmeli?

Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Siyah Rengin Onlarca Tonu Var

Siyah kot pantolon dendiğinde karşınıza geniş bir renk tonu skalası çıkacak. Mat siyahtan parlak siyaha, kırlaşmış siyahtan kuzguni siyaha kadar uzanan pek çok farklı tonda hazırlanmış siyah kot pantolonlar arasından tercihinizi dikkatli yapmalısınız. Eğer sokak modasına uygun bir giyim stilini benimsediyseniz ve kırlaşmış siyah, taşlanmış siyah gibi tonlara yönelebilirsiniz. Ancak topuklu ayakkabı, şık bir bluz ile kombinlemek için siyah kot pantolon tercih ediyorsanız, sizin seçiminiz parlak ya da mat fakat bir o kadar da net bir siyah ton olmalı.

Yüksek Bel Diz Yırtık Skinny Jean
Yüksek Bel Diz Yırtık Skinny Jean
Yüksek Bel Diz Yırtık Skinny Jean
Yüksek Bel Diz Yırtık Skinny Jean

Jean Kesimine Dikkat Etmelisiniz

Hem kadınlar hem de erkekler için siyah kot pantolon alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun bir diğer yanıtı da kesim tercihi noktasında önem kazanıyor. Bilindiği gibi siyah vücudu olduğundan biraz daha ince gösteren renkler arasında bulunuyor. Dolayısıyla vücudunuzu daha zayıf göstermek için en ideal kot renkleri arasında yer alıyor. Eğer siyah renkte bir Jean satın alacaksanız kesim seçiminizi çok daha özgür bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak siyah rengi seçiyorsanız paça bölümü bol olan boyfriend kesimden uzak durmanızda fayda var. Klasik kesim, boru paça, sigara paça ya da skinny kesimler, siyah rengin cazibesini çok daha fazla ön plana çıkarabiliyor. Elbette vücut hatlarınıza uygun kesimlere yönelmeniz gerektiğini de unutmayın.

Siyah kotların kendine has bir özelliği var. Eğer süslemelerde ve dikiş detaylarından arındırılmış bir modeli seçerseniz, uzaktan kumaş pantolon görünümünü andırabilir. Bu nedenle siyah jean pantolon seçerken nelere dikkat etmeli sorusu söz konusu olduğunda bu hususu da göz önünde bulundurun. Kumaş pantolon şıklığını, kot kumaşın konforu ile buluşturmak isteyenler tercihini sade olan modellerden yana yapabilir.

Ancak kot pantolonun spor duruşunu giyim stiline kazandırmak isteyenler gerek cep dikişleri, gerekse küçük ayrıntılar şeklinde hazırlanmış süslemeler ile daha dinamik bir görünüm sunan modellere yönelebilir. Bu tasarımlar kumaş pantolon görünümünden bir hayli uzaklaşıyor. Bohem, salaş ya da maskulen giyim stilini benimseyenler diz ya da üst bacak bölümüne kazandırılmış yırtık detaylar ile ön plana çıkan modellere yönelebilir.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer