Siyah Jean Yıkanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Siyah renk solmaya müsait renkler arasında yer aldığından siyah kot pantolon bayan nasıl yıkanır sorusunun yanıtını herkes öğrenmeli. Özellikle sıklıkla siyah kot pantolon modellerini tercih edenler, seçtikleri pantolonları çok daha uzun süre kullanabilmek için doğru yıkama şeklini bir alışkanlık haline getirmeli. Bu sayede pantolonların renginde bir solma meydana gelmez ve aynı zamanda çekme, deforme olma gibi sorunlar da yaşanmaz.

Önce Yıkama Talimatlarına Mutlaka Göz Atın

Öncelikle siyah jean yıkanırken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtı, pantolonun iç kısmında yer alan ve yıkama talimatını içeren etikette de yer alıyor. Bu etiket üzerinde her kot pantolonun kumaşına uygun yıkama talimatları bulunuyor. Bu talimatlara harfiyen uymanız gerektiğini unutmayın. Eğer talimatları uygularsanız çok uzun süre kullanma şansına da sahip olabilirsiniz. Bu sayede kot pantolonlar “yeni” görünümünü uzun süre muhafaza edebilir.

 

yüksek bel kemerli skinny jean
yüksek bel kemerli skinny jean

Yıkarken Kotu Ters Çevirin

Peki, siyah kot pantolon bayan nasıl yıkanır ve yıkama için çamaşır makinası tercih edilebilir mi? Öncelikle kot pantolonunuzun tüm ceplerini kontrol edin ve boşaltın. Sonrasında pantolonun fermuarını ve düğmesini kapatarak ters çevirin. Olabildiğince renkli ya da beyaz kıyafetler ile birlikte yıkamamaya özen göstermelisiniz. Siyah kot pantolonunuzu tek başına yıkayın ya da sadece siyah renkli kıyafetleriniz ile birlikte yıkamayı tercih edin.

Pantolonun yıkama talimatı etiketinde elde yıkama yönünde bir uyarı yoksa çamaşır makinasında yıkamayı tercih edebilirsiniz. Fakat asla sıcak su programını kullanmayın. Kot pantolonlar sadece 30 derece sıcaklığına sahip suda yıkanmalıdır. Makinanızın sıcak su ayarı 30 derecenin üzerinde olmamak kaydıyla, en hassas programa ayarlayabilirsiniz. Sıkma programını da olabildiğince en yavaş sıkma ayarına getirin.

Toz Deterjanla Kotlarınızı Yıkamayın

Deterjan kullanımı noktasında da siyah jean yıkanırken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtını öğrenmelisiniz. Siyah kotlarınızı olabildiğince sıvı ya da jel kıvamında olan deterjanları kullanarak yıkayın. Toz deterjanlar kullanmamaya özen gösterin. Minimum düzeyde, olabildiğince az miktarda deterjan kullanmalısınız. Yumuşatıcı ise kullanmayın. Kot kumaşlar için yumuşatıcı, kumaşa ekstra bir esneklik kazandırdığından, vücudunuzun şeklini alan kot pantolonların bir süre sonra esnemesine sebebiyet verebilir. Bu da pantolonda bollaşmaya neden olur ki bu duruşu asla istemezsiniz.

yüksek bel diz yırtık skinny jean
yüksek bel diz yırtık skinny jean

Yıkama işlemi bittikten sonra pantolonu çamaşır makinasında bekletmemelisiniz. Hemen çıkarın ve asarak değil sererek kurutmaya özen gösterin. Bu sayede paçalarında bir uzama meydana gelmeden, pantolonunuzun paça boyunu da uzun süre muhafaza edebilmesini sağlayabilirsiniz. Kurutma makinasında kurutmanız önerilmiyor. Uzun sürse de kot pantolonlarınızın tümünün kendi kendine kurumasını beklemenizde fayda var.

Kurduktan sonra pantolonunuzu düzgünce katlayarak ya da bel bölümünden asarak gardırobunuzda muhafaza etmelisiniz. Eğer ütülemeye gereksinim duyarsanız siyah kot pantolonlarınızı üzerine ütü bezi sermeden asla ütülemeyin. Yıkama ve ütüleme talimatında aksi belirtilmediği sürece, ılık ısıda ütü ile pantolonunuzu tersten ütüleyebilirsiniz. Ütü bezi kullanarak parlama ya da benzeri sorunlar olmasını önleyebilirsiniz.

 

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer