Sıkıldığınız Kot Pantolonları Kot Şorta Dönüştürün

Yaz sezonunun kapanmasına kısa bir süre kala kot şortlarınıza yenilerini ekleyebilir ve sezonu yepyeni kot şortlar ile kapatabilirsiniz. Bunun için kullanmaktan sıkıldığınız ya da sevmediğiniz kot pantolonları değerlendirebileceğinizi belirtelim. Eskiyen ya da kullanılmayan pantolonlardan şort yapma yöntemini sizlere aktardıktan sonra bu şortları nasıl süsleyebileceğinizi de aktaracağız.

kadın düşük bel denim şort
kadın düşük bel denim şort

Pantolondan Kot Şort Yapımı

Kot şort yaparken öncelikle şortun bacaklarını kesmeniz gerekiyor. Bunun için istediğiniz şort uzunluğunu önceden belirleyin. Pantolonun bacaklarını dış kısımdan iç kısma doğru kesmeniz lazım. Hafif bir eğim de vermelisiniz. Düzgün bir şekilde kesim yapamayacağınızı düşünüyorsanız mutlaka cetvel kullanın. Aksi halde pantolonunuzun kesimini düzeltmek zorunda kalabilir ve bacak boyunun bir hayli kısalmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Tek bacağı kestikten sonra diğer bacağa doğru katlayarak diğer bacağı da düzgün bir şekilde, aynı boyda kesebilirsiniz. Kesme işlemi bittikten sonra paçalara yıpranmış görünümü vermek için elinizle hafif püsküller çıkarabilirsiniz. İsterseniz şortunuzu bu şekilde kullanabilir ya da biraz süsleyerek daha gösterişli bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Kot Şort Süsleme Yöntemi

Hazırladığınız şortun dilediğiniz bölümüne payetler kullanarak süslemeler yapabilirsiniz. Eğer iğne iplikle uzun süre zaman geçirmek istemezseniz bu durumda daha pratik bir yöntem olan armaları kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz armaları şortunuzun dilediğiniz yerine dikebilir ve bu sayede bambaşka bir duruş kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Kot şortları süslemenin bir diğer yolu de desen kazandırmak oluyor. Bunun için eskimiş ve desenli kumaşa sahip olan bir kıyafetinizi istediğiniz şekilde keserek yama formunda şortunuza dikin. Hatta birkaç farklı desen ile birkaç farklı yama görünümü de elde edebilirsiniz. Son derece pratik bir yöntem olan kort şort yapma ve süsleme yöntemleriyle istediğiniz her türlü şort tasarımına imza atabilirsiniz.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer