Resmi İş Yerlerinde Kot Pantolon Giyilir mi?

Birçok iş yeri sahipleri çalışanlarını giyim konusunda özgür bir şekilde bıraksa bile kot pantolon resmi iş yerlerinde çok tercih edilip giyilen bir kıyafet değil. Kişiler Jean pantolonları iş yerinde giymeyi resmiyetsiz olarak görürler. Fakat doğru kombinler ile kot pantolonu sıradan halden çıkarıp, şık bir görünüm yakalayabilmeniz mümkün. Devlet dairelerinin çoğu bölümünde bile Jean artık serbest bırakılmış ve insanların giyinme özellikleri eline verilmiştir.

Peki, çok spor olup işe gitmek istemiyorum diyorsanız ve bazı ipuçları arıyorsanız doğru yerdesiniz. Koyu renkleri ofis ortamı için tercih edebilirsiniz. Siyah, lacivert, siyah tonları ve gri renkli olan Jean pantolonların hepsi klasik olduklarından çok fazla dikkat çekmezler. Özellikle de siyah Jean giydiğiniz rahat hissedebilirsiniz. Resmi iş yerlerinde kot pantolon giyiminin çoğalması ile insanların da kombin yapımları zorlaştı. Bu konuda siyah pantolon işinize yarayacaktır. Boyfriend tarzı olmayan bunun yerine düz kesim modellerinden veya Skinny Jean pantolonlardan yararlanabilirsiniz. Zdnjeans.com.tr ile bu modellere çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Jean pantolonu giyerek işe gitmeye karar verdiyseniz eğer blazer bir ceket ile giyin. Ceketin ciddi görüntüsü olduğu için pantolonun o spor görüntüsü ortadan kalkar. Koyu renkli olan kot pantolonlar ile desenli veya renkli ceketleri denemeniz mümkün. İş yerinde kurallar sıkı ise eğer desenli olanlar yerine düz cekette hoş duracaktır.

Jean pantolonunuzu gömlek ile giyin. Resmi iş yerlerinde kot pantolon ile tamamen spor bir hale düşmek istemiyorsanız gömleği pantolonunuzun içerisine sokun. Daha da feminen bir görüntü ortaya koymanız içinde bluzları şifon olanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca unutmadan da kıyafetinizi mutlaka kemer ile tamamlayın.

Jean pantolonun altına gidebilecek en iyi şeylerden birisi ise topuklu ayakkabılardır. Resmi iş yerlerinde kot pantolon ile topuklu buluştuğunda tam bir iş kadını olabilirsiniz. Şık ve rahat görünmek hiç bu kadar kolay olmamıştır. Bunların dışında ise Jean pantolonu hırkalar ile birlikte giymeniz mümkün. Ceketler de olduğunu hırkalar da kıyafete daha hava katar ve ciddi bir görüntüyü vermektedir. Daha şık görüntü elde etmeniz içinde içerisine gömlek giyebilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer