Nedir Bu Mom Jean -Boyfriend Jean Farkı?

Boyfriend jean modellerinin son dönemde yeniden popülerlik kazanmasıyla birlikte kadınların modaya dair tartışmalarına “momjean ve boyfriend jean aynı mıdır yoksa farklı mıdır” konusu damgasını vurdu. Konuya açıklık getireceğiz ancak öncesinde momjean kesiminin boyfriend jean kesiminden farklı olduğu, yani iki jean modelinin aynı olmadığı konusunda hemfikir olmamız gerekiyor.

boyfriend jean örneği
boyfriend jean örneği

Boyfriend Jean – Mom Jean Arasındaki Farklar

Momjean modelleri 1990’lı yılların başına hayatımıza girdi. Bu kot pantolonlar açık renkli kot kumaşlardan dikiliyor ve kesimi gereği yüksek belli olması gerekiyor. Boyfriendjean modelleri ise aksine düşük bel kesimi eşliğinde dizayn edilmiş olan tasarımlar oluyor. Bel bölümü vücuda otursa da kalçadan itibaren bol bir duruş sergilemesi bu kot pantolonun olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Ayrıca boyfriendjean modellerinin sandığınız kadar eski bir geçmişi olmadığını da bilmenizi isteriz. Bu tasarımlar ile 2014 yılında tanıştık. Dolayısıyla boyfriend kesim ile tanıştığımızda momjean modellerini yaklaşık 14 yıldır kullanıyorduk. Sadece hafif bol bir duruş ve hafif salaş görünümü bu iki pantolon modelinin aynı olduğu izlenimini verebiliyor.

Mom Jean Yırtık Trendinden Muaf Oldu

İki tasarım arasındaki bir diğer fark da yırtık pantolon trendini sadece birinde bulabileceğiniz oluyor. Boyfriend kot pantolon kesiminde yırtık modasına uygun modelleri bulabilirsiniz. Ancak momjeanler bu trendden uzak kalıyor. Dolayısıyla iki tasarımın ayrımını yapamıyorsanız bu trende sahip olup olmadığını da gözden geçirebilirsiniz.

mom jean
mom jean

Eğer bu iki tasarımdan birini mutlaka dolabınıza kazandırmak isterseniz bir detayı daha biliyor olmanız gerekiyor. Momjean modelleri kalçaya tamamen oturuyor. Ancak boyfriendjean modelleri kalçaya oturmuyor ve hafif pot bir duruş sergiliyor. Bu pot duruş pek çok kişinin hoşlanmadığı bir duruş olabildiğinden siz de bu grupta yer alıyorsanız seçiminizi momjean modellerinden yana yapmalısınız.

Her İki Jean Modeli de Rahatlığın Diğer Adı

Ancak bilmeniz gereken bir husus daha var. Hangi modeli seçerseniz seçin skinny kesim kot pantolonların yarattığı o sıkı duruştan kurtulmanın keyfini doyasıya yaşayabileceksiniz. Her iki kot modeli de rahatlığın diğer adı olabiliyor.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

1 comments On Nedir Bu Mom Jean -Boyfriend Jean Farkı?

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer