Mom Jean Nedir?

Modada 90’lar rüzgarının esmeye başlamasıyla birlikte hayatımıza giren ve stil sahibi kadınların cesurca kombinler yapmaktan çekinmediği momjean, nam-ı diğer anne jean kot pantolonun bambaşka stillerde kullanımını da beraberinde getirdi. Peki, adeta yükselen bir trende dönüşen momjean nedir ve nasıl kullanılır? Öncelikle bu kot pantolon kesiminden söz ederek, diğer kot pantolon modellerinden nasıl ayırt edebileceğinize dair bazı ip uçları verelim.

Yüksek bel kesimine sahip, belden başlayarak paçalara doğru hafifçe daralan ve rahat bir kesime sahip olan kot pantolonlar, momjean nedir sorusunun da yanıtı oluyor. Elbette tahmin edebileceğiniz gibi bu pantolonların retro bir havası var. Dolayısıyla mom kot pantolon akımını en çok sevenler ve en kolay kabullenenler de retro giyim stiline düşkün olan kadınlar oldu. Haliyle en şık kombinlere imza atanlar da yine eski kıyafetlerin nasıl kombinlenmesi gerektiği noktasında deneyim sahibi olan söz konusu kadınlar…

Yüksek Bel Mavi Mom Jean
Yüksek Bel Mavi Mom Jean

MomJeanler Genelde Hangi Renklerde Oluyor?

Genelde açık mavi renkte dizayn edilen momjean kombinleri ister istemez iddialı bir görünüm kazanıyor. En sade parçaları seçseniz dahi, kot pantolonunuz ile stil sahibi olduğunuzu ön plana çıkarabiliyorsunuz. İşte bu önemli detaydan faydalanarak stilinizi konuşturmak istediğiniz her mekana mom kot pantolon ile katılmaktan asla çekinmeyin. Elbette bir uyum yakalamak zorunda olduğunuzu da unutmayın.

Örneğin momjean kombinlerihazırlarken bu pantolonun yüksek bel kesimine sahip olduğunu da gözden kaçırmamanız gerekiyor. Yüksek bel kesimine uygun bir üst parça kullanmanız, bu durumda zorunlu bir hal alıyor. Eğer şıklık yakalamakta zorlanırsanız, seçtiğiniz üst parçanın üzerine bir garson yelek giyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Garson kesim yelekler de 90’lı yıllara damgasını vuran parçalar olduğundan zahmetsizce bir uyum yakalamış olacaksınız.

İddialı Kombinlerin Alternatif Tercihi Mom Jean

Sade ve şık bir beyaz üst ile kolayca kombin yapabilirsiniz. Daha da iddialı bir görünüm yakalamak isterseniz fırfırlı viktoryen bir üst ya da çiçek desenli bir üst kullanmanız, bu iddianızı ortaya koymanız için yeterli olacaktır. Bu pantolonları pırıltılı bir topuklu ayakkabı ile kullanma girişiminde bulunmayın. Çok zorlama bir uyum yakalama çabasından ileri gitmeyecektir. Çünkü ışıltılı ve fazlasıyla feminen bir stile sahip ayakkabılar, üst parçalar ya da aksesuarlar, bu pantolon modelinin tüm havasını alıp götürür. Dolayısıyla sunduğu özgür ruhlu salaş şıklıktan da fazlasıyla uzaklaşmış olursunuz.

Gelelim momjean ve boyfriend jean farkı olarak özetleyebileceğimiz o önemli detaylara… Asla mom pantolon ile boyfriend pantolonları birbirine karıştırmayın. Bu iki pantolon birbirinden bir hayli farklı… Örneğin momjean 90’lı yıllarda hayatımıza girerek son birkaç yılda yeniden popüler olmuş bir kot pantolon modeli olmasına karşın boyfriend pantolonlar ile 2014 yılında tanıştık. Elbette tek fark bu değil. Mom pantolonlar yüksek bel kesimine sahip ancak boyfriend pantolonlar düşük bel kesimi ile dizayn ediliyor.

Mom pantolonların kalça bölümü bedene tam olarak oturur. Oysa boyfriend pantolonların kalça bölümü de tıpkı bacak bölümü gibi boldur ve hafif pot bir görünüm sergiler. Mom pantolonların paçası oldukça dardır. Boyfriend jeanlerin paçası gittikçe daralsa da bilek bölümünde çok dar bir duruş kazanmaz. Son olarak boyfriend pantolonlarda yırtık olanlar tercih edilirken mom pantolonlarda yırtık akımı genelde uygulanmaz.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer