Kot Şort Nasıl Kombinlenir?

Yaz aylarında kadınların vazgeçilmezi olan kot şortlar tüm yaz boyunca kurtarıcı parçalar olabiliyor. Özellikle yazlık beldelerde kısa olan kot şortları tercih edebilirsiniz. Kent içerisinde ise çok kısa olanlar yerine daha uzun ve kot kumaşın daha fazla belirgin olduğu modellere yönelebilirsiniz. Sadece bir tişört ile kombinleyerek dahi yaz atmosferine uygun bir şıklık yakalamanız mümkün olabilir.

Kot şortun şık kombinlerle ön plana çıkarılabilmesi için öncelikle üzerinize uygun olması gerekiyor. Vücut tipinize uygun bir şort modelini seçmeniz, hem kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar, hem de farklı parçalarla daha zengin kombin seçeneği sunar. Peki, vücut tipinize uygun kadın kot şort kombinini nasıl yapacaksınız?

Vücut Tipine Uygun Kot Şort Kombinleri

Öncelikle baseniniz ile belinizin oranını düşünün. Eğer bu oran fazlaysa diz hizasından en fazla bir karış daha kısa olan kot şortları tercih edin. Daha kısa olan modeller sizin vücut tipinize uygun olmaz. Üzerinize giydiğiniz tişört ya da gömlek biraz bol bir duruş sergilemeli… Body stili dar kıyafetler ile kombin yapmayın.

kot şort ve püsküllü ceket kombini
kot şort ve püsküllü ceket kombini

Üst bacaklarınızın arasında açıklık varsa dar şortlar yerine paça bölümü hafif bol olan modellere yönelin. Bu tasarımları da üzerine atlet formunda dizayn edilmiş tişörtler ile kombinleyebilirsiniz. Eğer kilo fazlanız varsa bacaklarınızı daha ince göstermek için koyu renkli kot şortlara yönelin. Vücudu ince gösteren küçük desenli parçalarla kolayca kombin yapabilirsiniz. Enine seyir izleyen desenlerden ise uzak durun.

Kot Şortları Kemerle Ön Plana Çıkarın

Kot şortları kemer ile birlikte kullanarak şok daha şık bir duruş kazanmasını sağlayabilirsiniz. Metal kemerler ile kombinleyip yaz davetlerine katılabilir ya da otantik kemerler ile kombinleyip farklı stiller deneyebilirsiniz. Klasik düz kemerler ile kombinlediğinizde dahi şıklığınız ikiye katlanır. Üzerine ince bir gömlek ya da bluz giyerek aksesuarlar eşliğinde hoş bir duruş yakalamanız mümkün olabilir.

kot şort modelleri
kot şort modelleri

Son olarak kot şortlara en çok yakışan rengin beyaz olduğunu belirtelim. Siyah renk de tercih edilebilir. Ancak canlı kombinler istiyorsanız diğer renk seçeneklerini de deneyebilirsiniz. Önemli olan vücut tipinize ya da kot şortun modeline uygun parçaları bir araya getirmeniz olacak.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer