Kot Pantolonu Bir de Askıyla Kullanın!

Kot pantolonlarınızı farklı aksesuarlar ile buluşturarak farklı ve bir o kadar da şık kombinler elde edebileceğinizi biliyor musunuz? Örneğin pantolonunuzu kemer ile birlikte kullanmak yerine askı ile kullanmayı hiç denediniz mi? Pek alışkın olmasanız da askı kullanımının aslında kemerden çok daha rahat olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kıyafetinize bambaşka bir duruş kazandırmak için de uğraş vermeniz gerekmeyecek.

kadın skinny jean örneği
kadın skinny jean örneği

Pantolon Askılarıyla Maskülen Bir Şıklık Yakalayın

Pantolon askıları aslında erkek giyim aksesuarı olarak üretildi. Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan bu şık aksesuar 1940’lı yılların sonlarından itibaren kadınlar tarafından da kullanılmaya başlandı. Her ne kadar bu aksesuarı kullananların sayısı bir hayli az olsa da pantolon askıları halen moda dünyasında mevcudiyetini korumayı da başarıyor.

Pantolon askıları maskülen giyim stiline sahip olan kadınların daha fazla tercih ettiği aksesuarlar oluyor. Günlük giyimde siz de maskülen stilin şıklığını yakalamak isterseniz kullanmanız gereken aksesuarın ne olduğunu artık biliyorsunuz. Üstelik bu tasarımlar kumaş pantolonlar kadar kot pantolonlarla da harika bir uyum yakalayabiliyor.

Herhangi bir jean modeli ile bir arada kullanabileceğiniz pantolon askılarını gömlekler ile kombileyebilirsiniz. Spor bir duruş sergilemek için tişört modelleri ile bir arada kullanmanız ve altına da kot pantolon giymeniz yeterli olabilir. Dilerseniz ince topuklu bir ayakkabı ile dahi şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

2017 skinny jean örneği
2017 skinny jean örneği

Pantolon Askısı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Öncelikle askınızı vücudunuza göre ayarlamayı unutmayın. Sürekli düşen bir askı ve sürekli askısını düzelten bir kadın görünümünde olmak istemezsiniz. Askınızı ayarlarken ne bol olmalı ne de sıkı. Omuzlarınıza baskı yapacak kadar sıkı bir ayar yapmayın.
  • Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kombininizde üst parçanın olabildiğinde desensiz, yalın bir tasarım olmasıdır. Çünkü askılar tahmin edebileceğiniz gibi bu desenlerin görünümünü kesebilir. Dolayısıyla Üst parçanın desenleri çok daha farklı bir görünüme bürünebilir.
  • Pantolon askılarını çok bol kıyafetleriniz ile kullanmayın. Hatta üzerinize giydiğiniz kıyafetin olabildiğince dar olmasına ve vücudunuzu sarmasına özen gösterin.
  • Tem omuzlu üst parçalar ya da omuz dekolteli olan kıyafetler ile pantolon askısı kullanmayın.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer