Kot pantolon yıkanır mı?

Modası geçmeyen tek giysi türü olan kot pantolonlar, her giyside olduğu gibi mutlaka yıkanmalıdır. Hijyenik bir kullanım için günlük hava şartlarından ve kişisel kullanımdan dolayı kirlenen kot pantolonlarınızı mutlaka yıkayarak kullanmalısınız. Kot pantolon yıkanır mı? diyenler için mutlaka daha hijyenik kullanımlar için kot pantolonlarınızı yıkayarak kullanmayı tercih etmelisiniz. Tabiki daha sağlıklı bir kullanım için kot pantolonunuzu her giyişten sonra da yıkamamalısınız. Bu şekilde pantolonunuzun kullanım ömrünü azaltmış olacaksınızdır. Kot pantolonunuzu yıkarken mutlaka etiketinde yer alan yıkama talimatlarına uygun olarak hareket etmelisiniz. Bu talimatlar dışında bir yıkama gerçekleştirdiğinizde kot pantolonunuzun kullanım süresi azalacaktır.

Kot Pantolon Yıkama Önerileri

Kot pantolonunuzu mutlaka hassa s programda ve 30 derece sıcaklıkta yıkamalısınız. Yüksek sıcaklıklarda yıkanan denim kumaş da çekme gözlenir ve renginde de bir çıkma gözlenecektir. Bunlar istenmeyen durumdur ve yıkama esnasında bunlara dikkat etmeniz gerekecektir. Kot pantolon yıkarken çamaşır makinanızda denim kumaşa zarar verebilir o yüzden sürekli olarak her kullanımdan sonra kot pantolonunuzu yıkmanızda ömrünü kısaltacaktır. Uzmanların önerilerine göre kot pantolonların yıkanma süresi 6 aydır, fakat hijyenik bir kullanım için kişilerin her kullanımda olmasa da mutlaka kot pantolonlarını bu kadar uzun süreler beklemeden yıkamaları gerekmektedir. Kot pantolon yıkanır mı? Denildiğinde mutlaka bu yıkama önerilerine dikkat etmelisiniz. Aksi bir durumda pantolonunuzda çekme görülecektir ve renginde de belli bir değişiklik olacaktır.

Kot Pantolonunuzu Dondurun

Kot pantolonunuzun daha uzun ömürlü olmasını istiyor iseniz, sürekli yıkamak yerine farklı bir yöntemde deneyebilirsiniz. Kot pantolonunuzu dondurarak hem daha uzun ömürlü bir kullanım sağlarsınız hem de hijyenik olarak kullanım sağlayabilirsiniz. Bu dondurma işlemi için ilk olarak kot pantolonunuzun yüzeyini fırçalayınız daha sonra plastik bir çanta içerisine kot pantolonunuzu yerleştiriniz ve dondurunuz. Ertesi gün kot pantolonunuzu hijyenik bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu şekilde herhangi bir çekme ve renk atması da yaşamayacaksınızdır. Kot pantolon yıkanır mı? diyenler için bu yöntem ile artık kot pantolonunuzu yıkamadan da hijyenik bir şekilde kullanabilirsiniz. Tabiki sürekli olarak dondurmak yerine arada yıkama işlemi de uygulamalısınız.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer