Kot Pantolon Yıkama Teknikleri

Hem bayanların hem de erkelerin günlük hayatında çok sık tercih ettikleri giysiliklerden biri olan kot pantolonların kullanımı için mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan biri de yıkamadır. Kot pantolonunuzu yıkamadan önce mutlaka etiketinde belirtilen talimatları okumalısınız. Belirtilen sıcaklıkta makinaya atmalısınız. Aksi bir durumda pantolonunuzun kumaş özelliklerinden dolayı çekme ve renk atması gözlenebilir ve kullanım süresi azaltılmış olunur. Bunun için kot yıkama teknikleri olarak mutlaka etiket bilgilerine uygun yıkama yapmalısınız.

Kot Yıkama Çeşitleri

Denim kumaşlar üretim sırasında da yıkanarak bu kumaşlara bazı özellikler kazandırılmaktadır. Özellikle renk haslığı için kumaşlar pek çok işlemlerden geçmektedirler. Bu yıkamalar için de katyonik yumuşatıcılar kullanılmaktadır. Ayrıca enzim yıkama, taşlama gibi işlemler uygulanarak bitim işlemleri tamamlanır ve kullanıma hazır hale getirilir. Fakat kullanıma hazır olan bu denim kumaşlardan üretilmiş olan pantolonları mutlaka günlük kullanımınızda da dikkatli bir biçimde yıkamalısınız. Kot yıkama teknikleri olarak bir de yumuşatıcı kullanmadan yıkamalar gerçekleştirmelisiniz. Yumuşatıcılar denim kumaş yüzeyine zarar vererek daha az dayanımlı olmalarına neden olabilir. Bu yüzden olabildiğince sade yıkamaları tercih ediniz. Ayrıca kot pantolonunuzu yıkarken olabildiğince sıcak suda yıkamaya dikkat ediniz ve sıktırma işlemini de oldukça iyi yaptırınız. Bu şekilde daha uzun süreli bir kullanım elde etmiş olacaksınızdır.

Kot Pantolon Kurutma Yöntemi

Kot pantolonunuzu yıkadıktan sonra da mutlaka kurutma işlemlerine dikkat etmelisiniz. Direk olarak güneş altında kuruttuğunuz pantolonlarınızın renginde solma göreceksinizdir. Bu yüzden kapalı bir alanda kurutma işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca bu kurutma için de kurutma makinası tercih etmeyiniz. Kurutma makinaları da sizlerin pantolonlarının zarar görmesine neden olacaktır. Kot pantolon yıkama işlemi sırasında kullanılan suyun içeriği de önemlidir. Su içerisindeki kireç miktarı yüksek ise bu da pantolonunuza zarar verecektir. Bunun için de kot pantolonlarınızı yıkarken soda kullanabilirsiniz. Soda aynı zamanda kumaşların zarar görmesini engeller ve daha parlak görülmesini sağlar. Kot yıkama teknikleri olarak mutlaka denim kumaşlar için soda ile yıkama yapmalısınız. Bu şekilde kot pantolonlarınızda daha uzun yıllar kullanım sağlayabilirsiniz.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer