Kot Pantolon Satın Alma Rehberi

Kot pantolonlar, satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken kıyafetler arasında yer alıyor. Konforlu bir şıklık sunabilen bu tasarımlar artık gayet geniş bir seçenek yelpazesine sahip. Bu nedenle hangi pantolon modellerine yönelmeniz gerektiğine karar vermekte güçlük çekebilirsiniz. Eğer doğru doğru kot pantolonu seçerseniz çok uzun süre keyifle giyeceğinizden hiç endişeniz olmasın.

yırtmaçlı kot

Seçtiğiniz Kot Pantolon Vücut Ölçülerinize Uygun Olmalı

  • Bazen gördüğünüz kadınların kot pantolonla adeta bütünleşmiş kadar uyumlu olduğunu fark edersiniz. İşte o kadınlar aslında sadece vücut ölçülerine uygun olan pantolonları seçiyor. Siz de hayran olduğunuz o kadınlar gibi seçtiğiniz pantolon ile son derece şık bir duruş sergileyebilirsiniz. Peki, bunun için nelere dikkat edilmeli?
  • Eğer yüksek oranda likralı bir pantolon alacaksanız bir beden küçük alın. Zamanla açılacak ve vücudunuza uygun bir form kazanacaktır.
  • Pantolonun bel bölümü yüksek bel ise tam bel oyuntusunda olmalı. Daha kısa ya da daha uzun olmamalıdır. Eğer düşük bel bir pantolon alırsanız kalça kemiklerinizin üst noktasında bel çizgisi olmalı…
  • Bacak boyunuz kısaysa yüksek bel kot pantolonları tercih edin. Bacak boyu uzun olanlar düşük bel pantolonlarla daha şık bir görünüm sergileyebilir.
  • Bacaklarınız kalınsa dikiş detaylarının daha belirgin olduğu pantolon modellerini seçmenizde fayda var. İnce bacaklı olanlar da dikiş detayı belirgin olmayan tasarımlara yönelmeli.
  • Satın aldığınız pantolonun paça boyunun mutlaka ayarlanmasını sağlayın. Paça boyu için ideal ölçü genellikle ayak bileğini örtecek uzunluktur. Ancak kısa paça da son dönemde trend olduğundan bileği açıkta bırakacak şekilde de bir paça boyu ayarlaması yapabilirsiniz.
  • İspanyol paça pantolon seçtiyseniz pantolonun paçaları dizden itibaren bollaşmaya başlamalıdır. Daha aşağıdan ya da daha yukarıdan değil.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer