Kot Pantolon Modelleri

Kot modelleri genellikle kadınlar üzerine çeşitlendirilmiştir. Erkeklerde kullanılan en popüler kot model isimleri, regular kesim, normal kesim, dar ve slim kesim olarak sınıflandırılmaktadır. Kadınların kot model isimleri ise, botty fit, baggy jean, bootcut, carrot fit, cigarette jean, Skinny jean, mom jean, boyfriend jean, comfort fit, classic fit, jeggins gibi birçok model yer almaktadır. Bizlerde sizin için en çok kullanılan modeller hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Booty Fit Jeans
Kot model isimleri sıralamasında başta gelenlerden olan booty fit kesim itibariyle kadınların vücut hatlarını daha çok belli eden ve bel kalça kısmını saran kotlardır.

Baggy Jean
Bol ve düşük bel olan jean modelini daha çok patenci ve rap sanatçıları tercih etmektedir. Spor görünüme sahip olmakla beraber oldukça rahat bir kot model isimleri arasındadır. Kovboy kot modellerini andırmaktadır.

Carrot Fit (Havuç kesim)
Geniş ve düşük belli olan bu model daha çok krep kumaşlarda kullanılmasına rağmen jeanlerde de tercih edilmektedir. Sivri ve dar kesimi ise havucu andırdırğı için havuç kesim olarakta adlandırılır.

Cigarette Jean
Punk tarzdan esinlenerek tasarlanan model günümüzde şık kadınların tercihleri arasında yer almaktadır. Düğme, taş, fermuar ya da kalın dikiş şeritleriyle süslenmektedir. Kalça kemiğinden dize kadar oldukça dar kesimdir.

Comfort fit
Çok dar kesim değildir. Kot model isimleri arasında yer alan bu modelde günümüzde daha çok zayıf kadınların tercihidir.

Bootcut
Kadınların günümüzde en çok tercih ettiği kot model isimleri arasında yer alamktadır. 70li 80li yılların Brezilya kesimini andıran modelde ultra düşük bel kullanılır. Stres ve slim kesimdir. Kalçaları kaldıran bir dikimi vardır.

Classic Fit
İsminden de anlaşıldığı üzere klasik olan bu model hemen hemen her kadın tarafından tercih edilmektedir. Yaş sınırı olmaksızın tüm vücut tipleri için uygundur. Beş cepli normal kesim jeanlere verilen isimdir.

Jeggings
Kot görünümlü olan esnek tayt modellerine verilen isimdir. Kadınların daha çok rahat kullanımları için oldukça riklalı biçimde tasarlanmıştır.

Skinny Jean
Dar kesim olan, bacaklar ve kalça kısmını tamamen kavrayan modeldir. Günümüzün kadınlarının en çok tercih ettiği modeldir. Bu kot model isimleri hemen hemen her markada bulabilirsiniz. Çok dar bir kesim olmasına rağmen oldukça seksi bir görünümü vardır.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer