Kot Etekler Bu Sezon Şortlara Rakip Çıktı

İlkbahar/yaz sezonunda kadınlar her daim biraz daha rahat giyinmek isterler. Artık skinny kesim sıkı pantolonlar, ütülü bluzlar yerine daha rahat ve daha konforlu kıyafetlere yönelirler. İşte bu noktada da kadınların vazgeçilmez kıyafetlerinden biri olan kot şortlar devreye giriyor. Ancak içinde bulunduğumuz sezonda dengeler biraz değişecek gibi görünüyor.

Tüm şıklığı ve zarafeti ile boy gösteren kot etekler, kot şortlarla sevimli bir rekabet içerisine girdi. Şimdiye dek kot etek kullanımına sıcak bakmayanlar dahi bu yeni tasarımların şıklığına karşı koyamıyor. Peki, yeni sezon kot etek modellerinde hangi detaylar ön plana çıkıyor?

denim etek 1
denim etek 1

Yeni Sezon Kot Etek Modelleri

Kot etekler genellikle daha yalın bir dizayn eşliğinde hazırlanırdı. Fakat bu sezon tasarımcılar yaratıcılık yönünde bir hayli bonkör davranmış. Kot etekler tek başına dahi tüm kombinin şıklık görevini üstlenebiliyor. Öncelikle göze çarpan detaylar işlemeler ve nakışlar oluyor. Modaya damgasını vuran nakış ve işleme trendi kot etek modellerini süslerken harika bir uyum yakaladıkları da gözlerden kaçmıyor.

Bildiğiniz gibi bu yılın yükselen trendlerinden biri de püsküller… Kot etekler bu trendi de yakalamayı başarıyor. Kısa ya da uzun püsküllerle etek uçları hareketlendirilmiş ve son derece zarif bir duruş yakalanmış. Ayrıca yırtık ve yıpranmış detaylar da etek modellerine kazandırıldığından neredeyse tüm trendlere uygun kot etek modelleri ortaya çıkıyor da diyebiliriz.

denim etek 2
denim etek 2

Kot Etek Nasıl Kombinlenir?

Kot etekleri kombinlemek aslında çok kolay. Kot şortlar genellikle kendi stiline uygun parçalarla şıklık yakalarken kot etekleri dilediğiniz her parça ile bir arada kullanabilirsiniz. Örneğin örgü bir üst parça ile nakışlı bir kot etek bambaşka bir şıklık elde etmenizi sağlayabilir. Bluzlarla birlikte de kullanabilirsiniz.

Ancak en zahmetsiz kombini nasıl yapabileceğinizin cevabını arıyorsanız kot etek modelleri ile tişörtleri bir arada kullanın. Ancak burada küçük bir uyarımız olacak, baskılı tişörtler yerine sade ve tek renk tişörtlere yönelirseniz kot eteklerin hareketli ve iddialı duruşunu sekteye uğratmamış olursunuz. Ayakkabı seçiminde ise tamamen özgürce tercihlerde bulunabilirsiniz.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer