Korse Kemer ile Sıra Dışı Şıklık

Moda rüzgarına kapılarak gardıroplara girmeyi başaran tasarımlar arasında korse kemerler de bulunuyor. Özellikle 2000’li yıllarda hayatımıza giren bu tasarımlar aslında sahne alan sanatçıların sıklıkla kullandığı bir parça… Ancak sıra dışı bir şıklık sunduğu da dikkatlerden kaçmıyor. Artık kaçınılması gereken bir kemer modeli olmaktan çıkıp moda dünyasında hatırı sayılır bir yer edinen korse kemer modellerine daha sıcak bakma vakti geldi!

kadın denim korse
kadın denim korse

Giyim Stilinize Cesur Bir Dokunuş

Şık olmak artık hiç zor değil. Fakat sizin amacınız sıra dışı bir şıklık yakalamak ise korse kemerlerin sizin için kurtarıcı bir parça olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu tasarımlar sezonun en şık aksesuarları arasındaki yerini almaya hazırlanıyor. Son derece yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmadan önce bu aksesuarı çevrenizde ilk deneyenlerden biri olmak istemez misiniz?

Korse Kemer Nasıl Kullanılır?

Gelelim bu kemerleri nasıl kullanmanız gerektiği sorusuna… Korse kemerlerin en şık duruş yakaladığı kıyafetler kuşkusuz elbiseler ve gömlekler oluyor. Bu nedenle elbiseleriniz ya da gömlekleriniz ile birlikte kullanabilirsiniz. Özellikle kot kumaştan dizayn edilmiş olan tasarımlar çok daha spor bir görünüm sunduğundan günlük şıklığınızı taçlandırmanızı sağlayabilir.

kadın jean korse
kadın jean korse

Aslında kazaklar ve tunikler ile de korse kemerleri kobminlemeniz mümkün olabilir. Ancak seçtiğiniz parçalarla uyum yakalamanız bir hayli güç olabilir. Eğer bu konuda iddialıysanız diğer kıyafetler ile de korse kemer kombini yapabilirsiniz. Renk noktasında dikkat etmeniz gereken hususlar var. Birkaç ipucu verebiliriz.

Eğer kot korse kemer modellerinden birini seçtiyseniz en ideal renk beyaz olacak. Beyaz bir elbise ya da gömlek üzerinde harika bir duruş sergilediğini siz de fark edebilirsiniz. Aynı zamanda siyah kıyafetlere can vermek ve hareket kazandırmak için de kot korse kemerleri deneyebilirsiniz.

Farklı kumaş ya da malzemeden hazırlanan korse kemerleri ise benzer kumaşlardan dizayn edilmiş kıyafetler ile kombinlemenizde fayda var. Örneğin dantelli bir elbise üzerine takacağınız korse kemerin de mutlaka dantel detaylarına sahip olması gerekiyor. Bu hususa dikkat etmeniz cesur bir şıklık yakalamanız için yeterli olacak!

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer