Kısa Boylular İçin Kıyafet Alışverişi Rehberi

Kısa boylu olanlar için kıyafet seçimi çok daha fazla önem kazanabiliyor. Pantolonların paçalarının çok uzun olduğu, mini elbiselerin birden diz hizasına indiği kısa boylu kadınlar alışveriş için bazı önerilere ihtiyaç duyabilir. Minyon tipli kadınların da uygulayabildiği alışveriş önerilerine geçebiliriz.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Desen Seçimi

Genellikle boyu kısa gösterdiği düşünüldüğünden kısa boylu kadınlar desenli kıyafetlerden uzak duruyor. Oysa desenli kıyafetler de satın alınabilir. Sadece küçük desenlerin tercih edilmesi gerektiğini unutmayın. Olabildiğince büyük desenlerden uzak durulmalı… Çünkü büyük desenler sizi daha geniş gösterebilir ve bu da boyunuzun olduğundan daha kısa görünmesine sebebiyet verebilir.

denim jean
denim jean

Alışveriş esnasında tüm kıyafetlerin omuz hizasının sizin omuzlarınıza tam olarak oturduğundan emin olmalısınız. Seçtiğiniz kıyafetin omuz bölümü sizin omuz hizanızdan taşmamalıdır. Kıyafetlerin yaka bölümüne de dikkat etmelisiniz. V yaka tasarımlar ile geniş yakalı kıyafetler, kısa boylu kadınlar tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Ancak boğaza yapışan dar yakalardan uzak durmalısınız.

Kısa Boylu Kadınlar Hangi Etek Boyunu Seçmeli?

Kıyafetlerinizin olabildiğince vücudunuza oturmasına da özen göstermeniz gerekiyor. Hafif bol duran ve salaş görünümlü kıyafetlerin daha geniş ve daha kısa görünmenize neden olabileceğini sakın unutmayın. Eğer mutlaka hafif bol duran bir kıyafet seçecekseniz kıyafetin bel bölümünün belinize tam olarak oturmasını sağlamalısınız. Etek ve elbiselerde mini boylara yönelmenizde fayda var. Midi boy, diz hizası ise uzak durmanız gereken etek boyları oluyor. Maksi boyda etek ve elbiseler ise boynunuzu açıkta bırakan bir yaka tasarımının mevcut olması durumunda tercih edilebilir.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer