Kimler Yüksek Bel, Kimler Düşük Bel Pantolon Giymeli?

Şık görünmek bir matematik hesabıdır! Evet, yanlış okumadınız… Eğer şık görünmek istiyorsanız vücut şeklinize, bacak boyunuza, bel çevrenize ve kalça büyüklüğünüze kısacası ölçülerinize uygun parçaları seçmeniz gerekir. İşte bu noktada devreye çok önemli bir soru giriyor. Kimler yüksek bel pantolonları, kimler düşük bel pantolonları tercih etmeli? İşte yanıtlar.

Gövde ile Bacak Marjını Dengeleyen Bel Kesimi

Öncelikle amacınızın gövde uzunluğunuz ve bacak marjınızın dengede görünmesini sağlamak olduğunu unutmayın. Seçtiğiniz kot pantolon modelinin ağ kısmı vücudunuza tam olarak oturmalı. Şayet oturmuyorsa yüksek bel ya da düşük bel seçimine geçmeden önce, tercih ettiğiniz kot pantolonun kesimi size göre değil demektir. Fakat momjean ve boyfriendjean modellerinde bu kural geçersiz kalıyor. Bu pantolonlar kesimi gereği hafif pot bir duruş sergilemek durumunda…

düşük bel pantolon

düşük bel pantolon
düşük bel pantolon

Kısa bacak boyuna sahip olan ancak gövdesi daha uzun olan kadınlar kesinlikle yüksek bel kot pantolonlara yönelmeli. Bu sayede muhteşem bir göz yanılması yaratabilir ve gövde ile bacak marjını dengelemeyi başarabilirsiniz. Sadece bu dengeyi yaratmakla kalmayıp boyunuzu daha uzun göstermeniz de mümkün olabilir.

Geniş Kalçalar Düşük Bel Pantolonu Zorunlu Kılıyor

Eğer beliniz gayet ince ancak kalçanız da belinize göre daha genişse düşük bel pantolon seçmeniz gerekir. Çünkü yüksek bel kesimler bu vücut tipinde kalçayı daha geniş gösterebiliyor ve belin de kalın görünmesine neden olabiliyor.

pantolon örneği
pantolon örneği

İşte bu noktada dikkat edilmesi gereken bir husus var. Eğer basenleriniz ve bel çevrenizde yanlara doğru bir taşma varsa bu durumda daha fit görünmek için yüksek bel kesimli pantolonlara yönelmeniz gerekebilir. Halk arasında can simidi olarak tabir dilen bu vücut tipine sahip olanlar yüksek bel ve skinny kesim pantolon ile daha toparlanmış ve sıkı bir vücut görünümünü hemen kazanabiliyor.

Son olarak bacak boyu uzun olan kadınların seçmesi gereken bel kesiminden de söz edelim. Uzun bacak boyuna sahip olanlar ya da üst gövde bölümü vücuduna göre daha kısa olanlar yüksek bel kesimini tercih etmemeli. Çünkü bu bel kesimi vücudun alt bölümünü daha uzun gösterebilir.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

2 comments On Kimler Yüksek Bel, Kimler Düşük Bel Pantolon Giymeli?

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer