Kazaklardaki Tüylenme Nasıl Temizlenir?

Kış aylarında kadınların en büyük sorunlarından biri de kazaklarda ve hırkalarda meydana gelen tüylenmedir. Çok kaliteli bir ürün satın alsanız dahi ilk yıkamadan sonra bir anda tüylenmeye maruz kaldığını görebilirsiniz. Aslında kazaklardaki tüylenme ürünün kalitesi ile ilgili değil. Tüylenmenin nasıl temizleneceğinden önce kazaklarda tüylenmeye nelerin neden olduğunu bilmekte fayda var.

Kazalarda Tüylenme Nasıl Yok Edilir?

  • En çok tercih edilen yöntem jilet kullanmak oluyor. Ancak çok dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın. Düz bir zemine serdiğiniz kazaklardaki tüyleri jiletle keserek alabilirsiniz.
  • Uygulanabilecek bir diğer yöntem de koli bandı ile tüyleri temizlemek olabilir. Özellikle topaklanmış olan tüylerden kurtulmak için koli bandını kazağa yapıştırın ve çekin.
  • Kıyafet fırçası da bu noktada işe yarayabiliyor. Topaklanmış tüylerin yanı sıra tiftiklenmeye yüz tutmuş tüyler de kıyafet fırçası kullanılarak temizlenebilir.
  • Piyasada bulunan tüy toplama aygıtları da etkin bir tüy temizliği yapabiliyor. Üstelik kıyafete zarar verme olasılığı da bulunmadığından pille çalışan bu aygıtlar da tercih edilebilir.

Kazaklarda Tüylenme Nasıl Önlenir?

Tüylenmeyi önlemek aslında kazaktaki tüylerin temizlenmesinden daha kolay bir yöntemdir. Kazak ve hırkaları tüylenmeye karşı nasıl koruyabileceğinizi aktaralım.

  • Kazağın etiketinde tüylenme olasılığına karşı bir ibare bulunuyorsa çamaşır makinesinde yıkamayın. Kuru temizlemeye vererek temizliğini sağlayın.
  • Çamaşır makinesinde yıkayacağınız kazaklarda tüylenme olasılığını düşürmek için makineyi çok doldurmayın. Çünkü sürtünme tüylenmeye sebep olur.
  • Çamaşır makinesine her zamankinden daha fazla deterjan ve yumuşatıcı koyun. Kayganlaşmasını sağlayacağı için kazakta tüylenmeyi önler.
  • Kışlık kaban ve montlarınızı iç astarı kaygan olan modeller arasından seçin. Bu da kayganlık nedeniyle sürtünmeyi önleyerek tüylenmeye neden olmaz.
  • Tüy bırakan kıyafetler ile tüy çeken kıyafetleri bir arada yıkamayın. En doğru yöntem kazak ve hırkaları tek başına yıkamaktır.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer