Kadın Kot Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kot pantolon satın alırken birkaç önemli ayrıntıyı göz önünde bulundurmanız, seçtiğiniz modelin üzerinizde harika bir duruş sergilemesini sağlar. Çok sayıda kişi kot pantolon alırken sadece bedenine dikkat ediyor. Elbette beden seçimi önemli fakat tercih yaparken tek başına belirleyici olmamalı… Peki, kadın kot pantolon alırken nelere dikkat edilmeli ve ne yönde tercih yapmalı?

Jean Seçerken Genişleme Payına Dikkat Edin

Mağazada görüp beğenerek aldığınız bir Jean pantolon, üzerinize aynı şık duruşu sergilemiyor olabilir. Çok sayıda kadının yaşadığı bu durum bedeninize uygun bir modeli seçmemiş olmanızdan kaynaklanıyor. Beden noktasında bilinmesi gereken en önemli husus, tüm kot pantolonların kumaşının içerisinde streç liflerin bulunduğudur. Bu lifler zamanla hafif de olsa gevşer. Dolayısıyla pantolon yaklaşık yarım beden genişler. Satın alırken üzerinizde hafif dar duran bir modeli seçerseniz, bollaştığında tam olarak üzerinize uygun bir form kazanır.

Düşük Bel Yamalı Skinny Jean
Düşük Bel Yamalı Skinny Jean
Düşük Bel Yırtıklı Skinny Jean
Düşük Bel Yırtıklı Skinny Jean
Geniş Kemerli İspanyol Jean
Geniş Kemerli İspanyol Jean

Pantolon Paça Boyu En Önemli Husus

Paça boyu da kadın kot pantolon alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun bir diğer yanıtı olabiliyor. Paça boyu, kot pantolonlarda en kolay ayarlanabilen bölüm oluyor. Kadınlar genellikle beden ile birlikte paça boyu da üzerine tam olan modellere yönelir. Oysa uzun olan paça boyu, modelde hiçbir değişiklik yapılmadan kolaylıkla kısaltılabiliyor. Ayrıca pantolonu hangi ayakkabı ile giyeceğiniz de önemli. Genellikle kot pantolonlarınızı topuklu ayakkabılar ile giyiyorsanız, paça boyunun hafif uzun olması, daha şık bir duruş yakalamanızı sağlar. Düz ayakkabılar ile Jean kullanımını tercih ediyorsanız, bu durumda paça boyunun da bacak uzunluğunuza göre ayarlanması gerekir. Bilek kemiği hizası, düz ayakkabı ile kot pantolon giyenler için en ideal paça boyu oluyor.

Yüksek Bel Lastik Kemerli Skinny Jean
Yüksek Bel Lastik Kemerli Skinny Jean
Yüksek Bel Diz Yırtık Skinny Jean
Yüksek Bel Diz Yırtık Skinny Jean
Yüksek Bel Yırtık Skinny Jean
Yüksek Bel Yırtık Skinny Jean

Renklerin Jean Tasarımına Etkisini Göz Ardı Etmeyin

Vücudunuzu daha estetik göstermenin yolu da Jean alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun bir diğer yanıtı ile yakından ilgili… Örneğin kalçanızın daha dar ve bacaklarınızın da daha uzun görünmesini istiyorsanız rengi koyu olan ve uzun paçalı kot pantolonları tercih etmelisiniz. Klasik kesim kot pantolonlarda paça boyunu uzun ve rengi de koyu seçtiğinizde bu küçük masum görünüm hilesini yakalayabiliyorsunuz. Bacaklarınızı ön plana çıkarmak için de sigara paça pantolonlara yönelebilirsiniz. Düz renkli sigara paça pantolonlar bacaklarınızı çok daha atletik gösterir. Arka cepleri geniş olan pantolonlar kalçanızı daha küçük gösterirken, küçük arka cepler kalçayı daha kalkık ve daha büyük gösterebilir.

Beğendiğiniz bir modeli üzerinizde hoş durmayacağı önyargısıyla denemekten çekinmeyin. Hiç beklemediğiniz bir şekilde o pantolon tam da sizin üzerinize göre dikilmişçesine şık bir duruş sergileyebilir. Ayrıca tüm kadınlar artık kot pantolon seçiminde sınırlarını aşmalı… Sadece skinny kesim pantolon giyen kadınlar, sigara paça modellerin sağladığı şıklıktan kendini mahrum bırakıyor. Aynı durum gardırobunda sadece klasik kesim Jean modellerine yer verenler için de geçerli oluyor. Kendinizi yenileyin ve kot pantolonların zahmetsiz şıklığına hayatınızda yer açın. Farklı kesimleri ve farklı renkleri denemekten asla çekinmeyin.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer