Kadın Kot Ceket Trendi

Yılın her mevsiminde kullanılabilen ve modası hiçbir zaman geçmeyen kot ceket şıklığından siz de mahrum kalmayın. Son birkaç yıl içerisinde kadın kot ceket trendi yükselişe geçerek neredeyse tüm giyim stillerinde kullanılmaya başlandı. Açık mavi ve koyu mavi olan kot ceketlere alternatif olarak siyah ve beyaz renkler de seçenekler arasına eklenince, en şık kombinlerin tamamlayıcısı haline gelen bu tasarımlarla dilediğiniz stili yaratabilirsiniz.

Kot Ceket
Kot Ceket

Hangi Modeller Daha Çok Tercih Ediliyor?

En genel şekliyle kadın kot ceket modelleri bel hizasında olan kısa modeller ve kalçayı örten uzun modeller olmak üzere 2 farklı kategoride incelenebilir. Farklı stiller uyarlama noktasında kısa olan ve blazer ceket formunda dizayn edilmiş olan modellerin çok daha fazla tercih edildiğini söylemek mümkün olabilir. Dökümlü duran şık bir elbise üzerine kullanıldığında çok daha farklı bir duruş kazanan bu tasarımlar, skinny kesim kot pantolon üzerinde kullanıldığında birden dinamik ve etkileyici bir görünüme bürünebiliyor.

Farklı kombin seçenekleri sunuyor olan tüm kıyafetler gibi kot ceketlerin de zengin bir uyum yakalama gücünün olması, kadın kot ceket trendi boyunca sıklıkla kullanılmasını da beraberinde getiriyor. Kot ceketleri birbirinden farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Eğer spor giyim stiline uyarlamak isterseniz kol manşetlerinde bulunan düğmeleri iliklemeden kullanabilirsiniz. Hafif salaş ancak bir o kadar da karizmatik bir duruş almasını sağlamak için ön kısmını kapatmayın.

Blazer Stilinizi Ortaya Çıkarın

Blazer stilini güçlendiren bir tarzda kullanmak isterseniz kot ceketin kol düğmelerini ilikleyin ve kol üstüne kadar sıvayın. Pazu bölümünde çok pot bir görünüm olmaması için bu stilde kullanacağınız kot ceketleri olabildiğince ince kot kumaşlardan hazırlanmış olan modeller arasından seçin. Kollarını sıvadığınız kot ceketin altına hem elbise, hem etek hem de kot pantolon giyebilirsiniz. Hangi parçayı seçerseniz seçin, bu şıklık tüm dikkatlerin üzerinizde toplanması için yeterli olacaktır.

Kot ceketlerin yakasını kaldırarak da kullanılabildiğini hatırlatmak isteriz. İçinize gömlek ya da yakalı bluz giydiğinizde her iki yakayı da kaldırarak giyim stilinizi ön plana çıkarmanız mümkün olabilir. Son dönemde kadın kot ceket modelleri bu kullanım şekline oldukça müsait bir dizayna sahip. Boyun kısmına fular takarak da kullanabileceğiniz kot ceketler atkı ve bere ile de kolayca kombinlenebiliyor.

Trendlerin Belirleyicisi Kot Ceketler

Uzun kot ceketler ise tayt ya da skinny kesim pantolon modellerini tamamlayan bir şıklık sunuyor. Kolları kıvrılarak ya da ön kısmının bir bölümü kapatılarak da kullanılabilen uzun kot ceket trendi yaratıcılığınıza bağlı olarak çok daha farklı şekillerde kullanılabilir. Kalem etek modellerinden maksi boy yazlık elbiselere kadar pek çok farklı kıyafet ile bir arada kullanılabilen kot ceketler yakın zamanda trendlerin belirleyicisi dahi olabilir. Siz e bu trendi geç olmadan yakalayın ve kendi kombinlerinizi taçlandırmak, zahmetsiz bir şıklık yakalamak için kot ceket koleksiyonlarına şimdiden göz atmaya başlayın.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer