İspanyol Paça Pantolon Nasıl Giyilir?

Retro havasıyla son derece şık bir duruş sergileyen İspanyol paça pantolonlar ile tabiri caizse “vezir de olabilirsiniz rezil de…” Çünkü bu tasarımlar doğru seçilip doğru kombinlendiğinde muazzam bir şıklık yakalamanızı sağlıyor. Ancak yapacağınız basit bir hata da nahoş bir görünüm sergilemenize neden olabilir. Peki, İspanyol paça pantolon seçimini nasıl yapmalısınız?

İspanyol Paça Pantolonlarda Paça Boyu

Bu pantolon modellerinde en önemli husus paça boyunu doğru ayarlamak oluyor. Ancak paça boyunu doğru ayarlamak için de pantolonunuzu genelde hangi ayakkabılarınızla giyeceğinizi önceden belirlemelisiniz. Bu pantolonlar kalın topuklu ayakkabılar veya dolgu topuklu ayakkabılar ile şık bir görünüm yakalıyor. Seçtiğiniz İspanyol paça pantolonun paçaları ayakkabılarınızı tamamen kapatmalı.

yüksek bel ispanyol paça siyah jean
yüksek bel ispanyol paça siyah jean

İşte bu noktada hatalar yapılabiliyor. Ayakkabınızı açıkta bırakan bir İspanyol paça pantolon doğru seçim değildir. Keza yerleri süpüren bir pantolon paça boyu da doğru seçim değildir. İşte bu noktada dikkatli tercihler yapmalısınız. Pantolonun paça genişliğine de dikkat edin. Eğer çok zayıfsanız bacak genişliği hafif bol olan modellere yönelin. Fazla kilonuz varsa üst bacak bölümü saran modelleri tercih edebilirsiniz.

İspanyol Paça Pantolonlar Nasıl Kombinlenir?

Üzerinize kısa bir ceket giyerek şık bir kombin yapabilirsiniz. Sadece tişört ile kullanmak isterseniz tişörtün uzun olmamasına, kalçanızı örtecek boyda olmamasına özen gösterin. Bir diğer alternatif de tişörtü içine alarak kemer eşliğinde İspanyol paça pantolonunuzu kullanmanız olacak. Atlet formunda dizayn edilmiş tişörtler ile de harika bir uyum yakalayabilirsiniz.

Gömlek ve İspanyol paça kombinlerinde gömlek mutlaka içerde olmalı ve kemer kullanılmalı… Son dönemin trendlerinden olan önden bağlamalı gömleklerle harika bir uyum yakalayabilirsiniz. Açık renkler yaz mevsiminde daha hoş bir görünüm alırken koyu renkli İspanyol paça pantolonlar kış sezonu için daha uygun olabiliyor.

Yırtık ve yıpranmış detaylar her ne kadar jean modellerinde sıklıkla kullanılıyor olsa da İspanyol paça pantolonlarda bu modelleri seçmeyin. Çünkü bu tasarımların retro bir yönü var ve trend oldukları dönemin havasını yansıtmaları gerekiyor. O dönemde yırtık ve yıpranmış detaylar olmadığından tercihinizi sade modellerden yana yapmalısınız.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer