Hangi ayakkabıya hangi kot pantolon giyilir?

Ayakkabı seçimi ve pantolon seçimi ayrı ayrı çok önemli konular. Fakat ayakkabı ile pantolonu kombinlemek de çok önemli bir konu. Şimdi sıra sıra hangi kot pantolonlarla hangi tarz ayakkabıları kombinleyebileceğinizi inceleyelim.

Dar Paça Pantolonlar:

Dar paçalı pantolonlar bacaklarınızın şeklinizi ortaya çıkarıp size hoş bir görüntü kazandıracaktır. Dar paçalı pantolonlarla birçok farklı modelde ayakkabıyı kombinleyebilirsiniz. Stilettolar bunlardan biridir. Kot pantolonunuza şık bir hava takmak istiyorsanız altına stiletto bir ayakkabı eklemeniz yeterli olacaktır. Babetler de dar paça kot pantolonlarınızla çok hoş görünecektir. Babetinizin modeline göre kıyafetinize şık veya spor bir hava kazandırabilirsiniz. Oxford veya Loafer olarak adlandırılan küçük bağcıklı kumaş ayakkabı modelleri de dar paça jean altına yakışacaktır. Tüm kombininize rahat ve günlük bir hava katacak olan Oxford modeli ayakkabıları gönül rahatlığıyla kombininize ekleyebilirsiniz. Tüm bunların yanında kış sezonunda uzun çizmeleri dar paça kot pantolonunuzun üzerine giyebilirsiniz.

Bol Paça Pantolonlar:

İspanyol paça pantolonların yıldızı zaman zaman parlayıp zaman zaman sönse de bol paça pantolonlar her dönem klasik parçalar arasındadır. Bol paça pantolonlar genelde uzun modeller olduklarından altlarına babet ayakkabı gibi tamamen düz ayakkabılar giymek yanlış bir seçim olacaktır. Bol paçaların altına en çok yakışan ayakkabı modeli dolgu topuklu ayakkabılardır. Bol paça Jean altına hasır dolgu topuk ayakkabılarınız tarzınıza tarz katacaktır. Özellikle yaz aylarında dolgu topuklu sandaletler hem rahat hem de güzel bir seçim olacaktır.

Kısa Pantolonlar

Kısa kot pantolonlar boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayarak size fit bir görünüm katacaktır. Kısa jeanlerinizi bilek detaylı ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz. Kullandığınız ayakkabının bilek detayı işlemeli veya taşlı olduğu takdirde tüm kıyafetinizin havası değişecektir. Ayrıca kış sezonunda kısa kot pantolonlarınızın altına kısa botlar giyebilirsiniz. Siyah renkli botlar gibi renkli botlar da kısa pantolonunuza yakışacaktır. Ancak kısa botlar konusunda dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Pantolon paçanızın bittiği nokta botunuzun başladığı nokta olmalıdır. Kısa kot pantolonlarınızın altına Oxford model ayakkabı giymek isterseniz de tatlı ve  sıra dışı çorap detayları ekleyebilirsiniz.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer