Floral Stilde Kıyafetler

İlkbahar/yaz sezonunun vazgeçilmeyen stillerinden biri olan floral trendler bu sezon da yine karşımıza çıkıyor. Floral stil bu defa kot kumaşlarla buluşarak birbirinden şık tasarımlar ortaya çıkmasını sağladı. Kot kumaş kullanılarak dizayn edilen pantolonlardan şortlara, ceketlerden etek ve yeleklere kadar pek çok tasarımda bu trendi görebilirsiniz. Sezona uygun bir görünüm kazanan modeller baharın habercisi olan çiçeklerle buluşuyor.

kadın düşük bel denim
kadın düşük bel denim

Farklı çiçek figürlerinin kullanıldığı tasarımlarda en çok dikkat çeken renkler beyaz, mavi, kırmızı ve yeşil oluyor. Pantolonların genellikle üst bacak bölümüne kazandırılan floral figürler ceketlerin arka bölümüne ya da ön yan kısmına ekleniyor. Yeleklerde de yine yan bölümünde, etek ucunda veya arka kısmında baharın habercisi olan çiçek figürlerini görmek mümkün. Kot etekler ve kot şortlar da bu trend ile harmanlanarak bambaşka bir duruş kazandı. Etek ve şortlarda biraz daha küçük ebatlı floral desenler kullanılıyor.

Floral Kıyafetler Nasıl Kombinlenir?

Çiçek desenleriyle hareketlendirilmiş olan kıyafetler toprak tonlarında olan kıyafetler ile kombinlenebiliyor. Bu sayede çiçek figürleri çok daha fazla ön plana çıkıyor. Dilerseniz çiçeklerde kullanılan renklere sahip kıyafetler ile de kombin yapabilirsiniz. Örneğin kot kıyafette bulunan desenlerde yeşil renk hakimse yeşil tonlarında bir tişört ile son derece şık bir kombin hazırlayabilirsiniz.

kadın düşük bel denim şort
kadın düşük bel denim şort

Kombinlerdekontrast renkler de kullanılabilir. Floral giyim stilinde çiçek desenleri oldukça ön planda yer aldığından seçtiğiniz parçaların da bu stili destekliyor olması gerekiyor. Örneğin maskülen stilde bir gömlek ile floral stilde bir kot eteği bir arada kullanmayın. Klasik giyim stiline uygun olan kıyafetler de bu stil ile harmanlanamıyor. Yine çiçek desenli bir fular ya da çanta ile stilinizi daha fazla ön plana çıkarabilirsiniz.

 

İddialı bir kombin hazırlamak isterseniz tül gibi farklı kumaş üzerine kazandırılmış çiçek figürlerinin kot kumaşla ile buluşmasından faydalanın. Sıra dışı tasarımlar her daim iddialı bir duruş sergilemenizi sağlar. Siz de bu tasarımlardan faydalanabilirsiniz. 

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer