Denim Modasına Damga Vuran 5 Trend

İşlemeler, motifler, armalar derken bambaşka dizaynlarla buluşan denim kumaşlar zamansız bir stile dönüştü. Neredeyse üzerimizden hiç çıkarmak istemediğimiz kot kumaştan hazırlanan pantolonlar, ceketler, etekler derken denim trendi yine tüm trendleri geride bırakmayı başardı. Peki, 2017 yılına hangi denim trendleri hakim oluyor? Meraklıları için denim modası içinde yer alan trendleri aktarıyoruz.

kot jean modeli
kot jean modeli

1- Vintage Stili Kot Pantolonlar

Denim kumaşın en farklı tonlarının kullanıldığı ve buram buramnostalji kokan vintage stili kot pantolonlar bu yıl moda dünyasını adeta kasıp kavurdu. Özellikle patchwork modeller sokak modasından en şık defilelere kadar her alanda halen kullanılmaya devam ediyor. Trendi en net şekilde yansıtan tasarımlar, iki farklı rengin tek pantolonda buluştuğu modeller oluyor.

2- İşlemeli Kot Ceketler

İşleme ve motif zaten tüm moda dünyasına hakim olduğundan denim modası da bu rüzgardan nasibini aldı. İşlemeli kot ceketler halen yükselişini hızla sürdüren trendler arasında yer alıyor. Ünlülerin de tercih ettiği ve artık bloggerların dilinden düşürmediği işlemeli kot ceketler yaz boyunca kullanılmasa da bele bağlandı, omuza atıldı ve bir şekilde kombinlerde kullanıldı.

3- İncili Kot Pantolonlar

İncinin zarafetiyle buluşan kot pantolonlar da trend olmayı başardı. Gerçek inci kullanılmasa da inci görünümü kazandırılmış boncuklarla dizayn edilen bu pantolonlar iş hayatında pek kullanılmasa da kadınların günlük hayatının vazgeçilmezlerinden biri haline geldi.

yüksek bel boyfriend jean
yüksek bel boyfriend jean
4- İspanyol Paçalar

Bir diğer trend de hemen herkesin beğenisini kazanmayı başaran ender kesimlerden biri olan İspanyol paçalar oldu. Yüksek be kesimi ile buluşan ve bir hayli volanlı olan pantolonlar da sezon boyunca boy gösteren dizaynlardan sadece biri…

5- Püsküllü Kot Şortlar

Denim modası dendiğinde akla gelen ilk tasarımlardan olan kot şortlar da yükselişini devam ettiren bir trende dönüştü. Kumaş şortlar yerine kot şortları tercih eden ve bu konforu yaşayanların sayısı her geçen gün artıyor.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer