Asimetri Modası Kazakları Ele Geçirdi!

Asimetrik saç kesimleri, asimetrik etek uçları derken asimetri modası şimdi de kazakları ele geçirdi. Sonbahar ve kış sezonunda yumuşak dokusu ve rahatlığı ile kadınların vazgeçilmezlerinden biri olan kazaklar artık klasik kazak görünümünden oldukça uzak! Farklı renk ve desenlerle buluşarak gayet şık bir duruş kazanan bu kazakların özellikle etek uçlarına asimetrik hatlar hakim.

Önü Kısa, Arkası Uzun Kazaklar

En yaygın şekilde karşılaşabileceğiniz asimetrik kazak modelleri arasında ön bölümü kısa, arka bölümü ise daha uzun olan modeller yer alıyor. bazen iki yan bölümüne kazandırılan yırtmaçlarla sağlanan bu kesim bazen de arkaya doğru uzayan bir hat boyunca sağlanıyor.

asimetrik kazak
asimetrik kazak

Aslında bu kazakların bir anlamda kadınların imdadına yetiştiğini de söyleyebiliriz. Çünkü skinny kesim jean modelleri ya da tayt çeşitlerinin üzerine giyecek uzun bir parça bulunamadığında bu kazaklar devreye giyebiliyor. Elbette kazaklardaki tek asimetri trendi bu değil. Bir yanı uzun, diğer yanı ise kısa olan kesimler de bu sezonda yükselen bir trende dönüşüyor.

Geometrik Desenler ve Asimetrik Kazaklar

Geometrik kesim parçalar ile son derece şık bir uyum yakalayabilen bu tasarımlar stil sahibi kadınların en özgün kombinlerinde dahi kullanabileceği parçalar olabiliyor. Kazakların yaka bölümü de bu kesimden nasibini alıyor. Asimetrik yaka kesimli kazakların cazibesi ise, takılar ve aksesuarlar ile harika bir duruş kazanması oluyor.

Hırka modellerinde de asimetrik kesim trendini yakalayabilirsiniz. Hırkalara kazandırılan cepler ya da etek uçlarında bu kesim görülebilir. Modern stilleri seven kadınlar için bu trendi takip etmek doğru seçim olacaktır. Çünkü yakın zamanda asimetrik kesimlerin ceket ve kabanlarda da karşımıza çıkması bekleniyor. Bu sayede çevrenizde modanın öncüsü olma şansını da yakalamış olabilirsiniz.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer