Armut Vücut Tipine Uygun Kot Pantolon

Satın aldığınız kot pantolonların vücut şeklinize uygun olması son derece mühim bir unsur olabiliyor. Özellikle armut vücut tipine sahip olanlar için doğru kot pantolon seçimi çok daha fazla önem kazanıyor. Çünkü seçilen jean modelinin basenleri gizlemesi, daha ince görünmenizi sağlaması ve bacak boyunu da mümkün olduğunda uzun göstermesi gerekiyor. Peki, hangi jean modelleri armut vücut tipine uygun? İşinize yarayacak ipuçlarını açıklıyoruz.

Her Rengin Koyu Tonlarını Tercih Edin

Armut vücut tipine sahipseniz hangi renk kot pantolon satın alırsanız alın, mutlaka koyu tonlarını tercih edin. Siyah, koyu mavi ya da lacivert olan kot pantolonlar basenlerinizi gizleme noktasında imdadınıza yetişecektir. Ayrıca üst bacağın ön ve arka bölümünde yıkama olmamasına özen gösterin.

göbek detaylı jean
göbek detaylı jean

Pantolon Kalça ve Basene Tam Oturmalı

Tercihinizi İspanyol paça kot pantolon dahil pek çok kesimden yana kullanabilirsiniz. Ancak boyfriend ya da momjean modelleri armut vücut tipine uygun değil. Seçtiğiniz pantolon modelinin kalça ve basen bölgesine tam olarak oturması lazım. Bacak genişliği seçimi size kalmış.

Kot Pantolonun Kumaşı Çok Önemli

Likralı kumaşlardan dizayn edilen kot pantolonlar her ne kadar daha konforlu bir kullanım sunsa da vücuttaki fazlalıkları toparlama özelliğine sahip değil. Bu nedenle armut tipi vücutlar likra oranı en düşük olan pantolon modellerini tercih etmeli. Bu sayede basendeki fazlalıkları toparlayabilen kot pantolonlar ile daha ince görünme hedefinizi de yakalamış olacaksınız.

normal bel
normal bel
Sade Görünümlü Pantolonlara Yönelin

Jean modelinin üzerinde çeşitli süslemeler olmamasına dikkat edin. Geniş süslemeler maalesef tüm dikkatin pantolona yönelmesine neden olacağı için fazlalıkları gizleme amacınızdan da uzaklaşmış olacaksınız.

Bacak Boyu Kısaysa Yüksek Bel Seçin

Vücut tipiniz armut ise ve bacak boyunuz da kısa ise bu durumda yüksek bel kesimine sahip olan kot pantolonları seçmenizde fayda olacak. Yüksek bel pantolonlar bacak boyunu daha uzun gösterme amacınızı tam olarak yerine getirebilir. Ancak paça boyunun da kısa olmamasına dikkat etmenize fayda var.

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer