5 Adımda Fonksiyonel Bir Gardırop Hazırlama

Her sabah gardırobunuzun başında dakikalarca zaman geçiriyorsanız, pek çok kadın gibi siz de karmakarışık bir gardıroba sahipsiniz demektir. Oysa hem düzenli hem de son derece fonksiyonel bir gardıroba sahip olmayı kim istemez? O halde siz de kolları sıvayın ve sadece 5 adımda dolabınızı kullanışlı bir gardıroba dönüştürün.

Adım 1: Temizlik!

Öncelikle dolabınızı tamamen boşaltmanız gerekiyor. Belki kıyafetler varken göremiyordunuz ancak içerisinde bol miktarda toz olduğundan emin olabilirsiniz. Dolabı tamamen boşalttıktan sonra içini ve dışını temizleyin. Bu sayede tertemiz ve çok daha hijyenik bir dolap elde edeceksiniz.

Adım 2: Ayıklama!

Sıradaki adım çıkardığınız tüm kıyafetlerinizi elden geçirmenizi gerektiriyor. Eskimiş olan kıyafetlerinizi atın. Uzun zamandır giymediğiniz ancak giyme ihtimalinizin olduğu kıyafetleri ise ayırın. Uzun süre dolapta bekleyen kıyafetlerde toz kokusu gibi kötü bir koku oluşabilir. Bu nedenle yıkanması gereken kıyafetleri de ayırmayı ihmal etmeyin.

Adım 3: Gruplandırma!

En temel ve en sık kullandığınız kıyafetleri ayırın. Bunlar muhtemelen günlük hayatınızda sıklıkla yer verdiğiniz kot pantolonunuz, kot eteğiniz, en sevdiğiniz gömlek, sürekli giydiğiniz kazak ya da hırka gibi kıyafetler olacaktır. Sürekli elinizin altında olmasını istediğiniz kıyafetleri ayırın ve askılara asın.

Adım 4: Yerleştirme!

Az önce ayırdığınız ve sürekli kullandığınız kıyafetleri tek tek askılara asın ve dolabınıza yerleştirin. Dolabın bir bölümünü sadece bu kıyafetlere ayırmalısınız. Katlayarak koymak yerine askılara asmanızın nedeni ise bir bakışta aradığınız kıyafeti hemen bulabilmenizdir. Sadece asıldığında sarkabilecek hırka ve kazak gibi kıyafetleri katlayarak koyabilirsiniz.

Adım 5: Son Rötuşlar!

Az giydiğiniz ya da giyme ihtimalinizin olduğu diğer kıyafetleri de dolabınızın diğer kısmına yerleştirin. Elbette düzenli bir şekilde dolabınızı yerleştirdiğinizde çok daha fazla boş alan kaldığını görebilirsiniz. Bu alanlara da kemer, fular gibi aksesuarlarınızı yerleştirin. İşte kullanışlı ve düzenli gardırobunuz hazır!

ZDN Jeans, 30 yılı aşkın tecrübesiyle Avrupa ve Orta doğu ülkelerine denim ürünleri ihraç etmektedir. ZDN Jeans Online mağazası için güncellemeleri, modaya yön verecek tavsiyeleri ve kombin önerileri için ZDN Blog sayfasını takip edebilirsiniz! Blog sayfamızda fırsat ve kampanyalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir Yorum Gönder:

E-Posta adresiniz gizli kalacak.

Site Footer